Archyvas 2018–2021
„OFFICE OFFICE”
Galerija kartu su tyrėja Milda Šarpnickyte vykdė tarpdisciplininį tyrimą OFFICE OFFICE skirtą prekariškumo bei kultūros darbuotojų teisių temai. Su šiuo tyrimu galerija dalyvavo KMN simpoziume „Įkūnyti žinojimai“.
„HARD TO CARE”
Playing with texts, sounds, visuals and other artistic expressions, Hard to Care is an experimental publishing platform dedicated to researching themes of common, and alternative, practices of love, intimacy, and care as well as senses of interdependence and belonging, and everything else that comes with it.
It has published:
A text series ‘Letters to Zoey’ with contributions by Rokas Vaičiulis, Robin Waart, Ieva Lygnugarytė, HT Ellen, Ed Fornieles, Keiu Krikmann.
‘Braids: On Love and Violence’ brings together short texts by four contributors from different fields: Sandy Williams, Karolina Rymkevicz, Laurène Buchheit and Céline Mathieu. And contains artwork ‘Words are not Sparrows’ by Eglė Ambrasaitė
Curated by Margarita Žigutytė
Partly funded: Lithuanian Council for Culture
Partners: VMU contemporary art gallery 101
Design: Studio Cryo
WEB programming: Tomas Martinkus
„WALK AND TALK”
Agnės Jokšės garso kūrinys „Walk and Talk“ (liet. Vaikščioti ir kalbėti) tai kvietimas eiti pasivaikščioti kartu. Apsiauti batus, pasiimti ausines, klausyti ir vaikščioti. Arba pasinerti į įsivaizduojamą pasivaikščiojimą vediną istorijų, poezijos bei garsinių fragmentų.
Šis kūrinys yra dalis VDU menų galerijos 101 kuruojamo tyrimo skirto meilės ir rūpestingumo temomis.
Projektas dalinai remiamas Lietuvos Kultūros Tarybos
Už bendradarbiavimą dėkojame Palanga Street Radio
KLAUSYTI: https://soundcloud.com/palanga_street_radio/walk-talk-with-agn-jok
- Airos Urbanavičiūtės paroda
- Galerie Uberal: Andrej Polukord ir Mario Strk performansas
- Kšištofo Kšivecko paskaita
- Augustino Lapinsko performansas
- Galerie Uberal: Andrej Polukord ir Mario Strk performansas
- Enrikos Marozaitės paroda
ATSARGIAI! MENAS
1 mėnuo – – 4 menininkai – – 6 įvykiai.
Visą spalio mėnesį VDU Menų fakulteto galerijos „101“ erdves užėmė šiuolaikinio meno kūrėjai ir netradiciniai meno kritikai – teatro, slemo ir stand-up meno atstovai, kurie buvo kviečiami kūrybinėmis formomis išsakyti savo nuomonę į šiuolaikiškumą, auditoriją ir meno institucijas – tris esminius šiuolaikinio meno elementus.
„ŽODIS – NE ŽVIRBLIS”
Eglės Ambrasaitės kūrinys „Žodis – ne žvirblis“, persikeliantis iš fizinio į virtualų, tarsi pratimas atsisakant dualistinio mąstymo ir pasineriant į santykių ir materijų kompleksiškumą bei vienas nuo kito priklausomybę. Mėginimas susigrąžinti save.
Šis kūrinys yra dalis VDU menų galerijos 101 kuratorinės progamos skirtos tyrinėti meilės ir rūpestingumo temas. → www.hardtocare.net
„ATMINTIES ODA”
„Siekiant atitikti medicininiame žvilgsnyje suformuotus kūniškuosius normatyvus, asmens kūnas tampa kontrolės objektu. Visuomenėje prioritetizuojamas „teisingo“ kūno diskursas sukuria socio-politines pasekmes, kurios pasireiškia įvairiais psichologiniais negalavimais – anoreksija, bulimija, depresija ir t.t. Intervenciniai kūno tęsiniai – medikamentai, protezai ir t.t. – ne tik šalina sveikatos sutrikimus, bet ir veikia kaip kūno kontrolės mechanizmas.”
Gabrielės Gervickaitės paroda „Atminties oda“ yra „Matters. Platform for Industrial Culture“ projekto „Asimpoziumas. Apie (įvairius) dalykus“ dalis.
„Atminties odą” kuruoja Karolina Rimkutė
Parodos partneris: VDU menų galerija 101
„I KNOW WHAT YOU ARE UP TO”
„JUNGTI”
„GERAI”
Kristinos Marijos Kulinič performansas
„DREAM SEQUENCE”
Laura Marija Balčiūnaitė
„BRUT”
„BRUT” – tai žodžių žaismas, nuoroda tiek į brutalistinę architektūrą, tiek į brut (liet. neapdorotas) šampaną, pašiepiant “šampano socializmą” ir viduriniosios klasės žvilgsnį į populiarėjančią socialistinę architektūra. Parodoje brutalizmo pastatų svarba apsvarstoma ne tiek architektūriniu, kiek socialiniu, istoriniu ir kultūriniu pagrindu.
Marija Nemčenko
Menininkė – https://www.marijanemcenko.com http://www.brutcollective.com
Leidinys – http://www.brutcollective.com/brut-boredom-book/
„MOMMIES”
Filmų peržiūrų, skaitinių ir pokalbių programa „Mommies“ – tai kvietimas pokalbiams apie motinystę, intymumą ir rūpestį. „Šia programa norime užmegzti pokalbius apie viešojoje erdvėje neretai kartojamas stereotipines reprezentacijas, o tikrovėje tokias margas laukimo, motinystės, slaugos ir rūpesčio vienas kitu praktikas.”
Vaizdai, tekstai ir pokalbiai: Beatrice Gibson, Vaida Tamoševičiūtė, Aurelija Maknytė, Rosalind Nashashibi, Vita Evangelista, Suzanne Lacy, Moyra Davey, Iman Mersal, „Heresies: A Feminist Publication On Art and Politics“ ir kt.
Kuratorė Justina Zubaitė
Programa yra dalis galerijos kuruojamo ciklo skirto tyrinėti meilei ir rūpestingumui.
„DREVĖ”
„Šokinėjant tarp geografinių vietovių bei laiko juostų, video esė sukasi apie atokvėpio, prieglobsčio vietas bei jų vardus. Kūrinyje filmuota medžiaga persipina su animacijos ir grafikos fragmentais, bei garsinėmis tekstūromis, veikiančiomis kaip vaizdo atspindys. Visą aplink tampa guoliu ir per tūkstantmečius išgyventos patirtys, veiksmų motyvai persiverčia į iki-kalbinę būseną.”
Monika Janulevičiūtė
„KOL SUSIDĖVĖS”
Galerijos erdvėje, virsiančioje vientisu organizmu, pristatoma nauja Saulės Noreikaitės instaliacija nagrinėjanti mūsų fizinio kūno trapumą. Centrinis ekspozicijos kūrinys – video darbas, kuriame trupantis naratyvas atskleidžia įvairius rūpestingumo, rūpinimosi savimi ir kitais aspektus. Galerijoje esantys objektai tampa žmogaus vidaus sistemos organais valančiais kūną ir taip pratęsia video kūrinį fizinėje erdvėje. Atėję lankytojai tampa galerijos kūno dalimi.
Saulė Noreikaitė