Parodos

Kauno modernizmo architektūros piešinių paroda

Vasario 14 d., VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7) atidaryta architekto-dailininko Jono Lukšės Kauno tarpukario modernizmo architektūros piešinių paroda, skirta paminėti šio paveldo įtraukimą į UNESCO. Parodoje eksponuojami originalūs administracinės ir švietimo paskirties pastatų, gyvenamųjų, maldos namų piešiniai. J. Lukšė pristato tarpukario modernizmo architektūros piešinius kaip vieną iš savo tyrinėjamų kultūrinių klodų.

Kaip įvardija pats autorius: „Kultūros paveldo vertybių piešiniai – tai patirties perdavimas kolegoms, mokytojams, istorikams. Tikiu, kad šie parodiniai-leidybiniai darbai išliks naudingi istorinėje atmintyje, o Kauno modernizmo architektūra įvertinta ES, UNESCO jau praturtino pasaulį.“

Nors ir apie Kauno tarpukario modernizmo architektūros paveldą pastaruoju laiku yra nemažai kalbėta, taip pat projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ siekė suaktualinti šį paveldą ir kvietė užmegzti su juo ryšį, šiuo laiku požiūris į tarpukario modernizmą yra pasikeitęs.

Parodą papildo jaunosios kartos fotografo, kelerius metus dirbusio su projektu „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Martyno Plepio tarpukario modernizmo architektūros fotografijos, kurios buvo naudojamos UNESCO paraiškai iliustruoti. Parodoje žiūrovą siekiama sudominti architektūros fragmentų fotografijomis, kuriančiomis dialogus su piešiniais. 

Už paskolintus parodai piešinius dėkojame Kauno regioniniam valstybės archyvui ir Ąžuolyno bibliotekai (Kauno apskrities viešajai bibliotekai). 

Paroda galerijoje veiks iki kovo 8 dienos. 

Renginio viršelio grafinio dizaino autorius – Titas Glotnis

Parodos kuratorė Milda Gineikaitė